fbpx

האם גם אתה יכול להיות יזם נדל”ן?

כל מה שצריך לדעת בכדי להיות יזם

תחום התעסוקה עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות. הרבה יותר מקצועות חופשיים נכנסו למשוואה. הרבה יותר אנשים מבינים שהם יכולים להפוך להיות עצמאיים. הרבה יותר אנשים ללא השכלה מתאימה עוברים הסבה לעולם ההייטק. הרבה יותר אנשים מבינים שניתן לעבוד גם מהבית (ואף מכל מקום בעולם) ואף הרבה יותר אנשים מבקשים את השילוב המושלם שבין מעט שעות עבודה לצד שכר גבוה, כאשר גם הכנסה פאסיבית היא חלק משמעותי מהסיפור. במקביל, אם פעם היו עושים תואר של 3 שנים רק כדי לגלות כעבור שנים שכלל לא נמצאים בתחום הנכון, הרי שכיום רבים נהנים משיעורי זום מקוונים של כמה חודשים שמובילים לרכישת מקצוע חדש. כיצד כל זאת נכון לעולם הנדל”ן? ניגשנו לבחון לעומק את אחד מהטרנדים היותר רלוונטים בשנים האחרונות – קורסי נדל”ן.

מתלבטים האם מדובר בנתיב שנכון עבורכם?

גם אתם חושבים שהגיע הזמן להצטרף לכל אותם אנשים שמצלמים את עצמם מהים בעוד שחשבון הבנק שלהם נהנה מעלייה חדה? גם אתם חולמים על לקום מאוחר, לעבוד רק כמה שעות ולקפוץ למכון הכושר? ובכן תחום הנדל”ן אכן יודע לספק את החלום הנוצץ, אך לא בכזו מהירות ובטח שהוא לא נכון עבור כולם. מבקשים להבין האם מדובר בנתיב תעסוקתי שנכון נקודתית עבורכם? מוזמנים לגלות! ובכן יש למצוא קורס מומלץ בתחום (לשם כך הכרחי לערוך שלל בדיקות רקע), יש להיות מוכנים לשבת מרוכזים במשך שעות, ובין היתר יש לגלות עניין אמתי בתחום.

3 דגשים חשובים עבור כל יזם מתחיל

יש להבין כבר בנקודת הפתיחה ששום קורס לא מבטיח שתהפכו להיות יזמי נדל”ן מצליחים, כך שיש לבחון כראוי את נתוני הפתיחה האישיים. הרעיון הוא שאם התחום מדבר אליכם ואם מוכנים להשקיע זמן ולקחת את הלימודים ברצינות, יש סיכוי טוב שמדובר בנתיב מבטיח. עוד נציין שחשוב להפנים שמדובר בתחום שדורש לקחת סיכונים. אין באמת דבר כזה רווח משמעותי לצד 0% סיכון. מה עוד מוטב לקחת בחשבון? שבתחום הנדל”ן הכרחי להיות טיפוסים שיוזמים. אינכם כאלו? מוטב לוותר מראש!

האם חייב הון ראשוני כדי להצטרף לחגיגה?

רבים טועים לחשוב שעל מנת להיכנס לעולם הנדל”ן חייב הון ראשוני. ובכן לעומת החיים האמתיים בהם לא אפשרי לרכוש נכס ללא הון משמעותי, אל הקורסים ניתן להצטרף גם ללא חסכונות. מכאן שקהל הסטודנטים מורכב מצעירים חסרי הון עצמי, משכירים שמחפשים הכנסה נוספת ומאנשים מבוססים שמחפשים דרך לשלוט לבד על מינוף ההון העצמי. כל היופי הוא שהרבה פעמים הקורס מהווה חממה פורייה להפרחת הזדמנויות. משמע יכול להיות שאדם בעל הון יבקש לבצע עסקה, אך יעדיף להימנע מסך הבדיקות הנדרשות, כך שהוא יחבור לסטודנט צעיר ללא הון, אך כן בעל מרץ לבחון את השטח, כך ששני הצדדים זוכים לקפוץ למים – מסייעים אחד לשני.

מטרה משנית

יש לקחת בחשבון שאם חושבים לעבור קורס נדל”ן, אין זה צריך להיות בהכרח כי מבקשים להפוך ליזמי נדל”ן, אלא הרבה פעמים יכולה להיות מטרה משנית, וגם היא משמעותית. כך למשל אם בכל מקרה מבקשים לסגור עסקת נדל”ן, ולו כי עומדים לרכוש דירה עבור הבן, מוטב לוודא שמבצעים עסקה טובה, כך שמוטב להבין כיצד ניתן לחסוך כסף וכיצד ניתן למצוא נכסים שהם מתחת למחירי השוק. מי שמבקש לעבור קורס נדל”ן מהמקום הזה, צריך לקבל החלטה מושכלת האם הוא מעדיף לחבור לחברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום השקעות נדל”ן, או האם הוא מבקש להיות הדמות שבוחנת את סך המשתנים, ואף הדמות שבאה במשא ומתן ובסופו של יום סוגרת עסקה.

הסיכויים נגדכם אך ישנן חלופות

לסיכום נציין שיש לא מעט אנשים שחולמים להיות יזמי נדל”ן ויש לא מעט קורסים שנחשבים טובים, אך בפועל רק מעט מבוגרי הקורסים זוכים במקצוע שמעניק מקור הכנסה עיקרי ומשמעותי. מהי אם כן המסקנה? אחת מהשתיים: אם אתם יזמים בנשמה והתחום מרגיש מתאים כמו כפפה ליד, בהחלט מוטב לתת לקורס מקצועי בתחום סיכוי אמתי. מהי המסקנה השנייה? שאם רק מבקשים למנף את הכסף הקיים והמחשבה על שיעורים עתירי ידע בעיקר מרתיעה, מוטב להשקיע את הכסף הפנוי באמצעות חברת נדל”ן שכבר הוכיחה את עצמה. בהצלחה!

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן