fbpx

טיפים להשקעות נדל"ן

השקעה בנדל"ן הייתה מאז ומעולם אפיק ההשקעה מועדף על ידי ישראלים רבים, כאשר לנוכח זאת ניתן לזקוף את אפיק השקעה זה יציב וכזה שלא נוטה לתנודתיות רבה כמו מקביליו בשוק ההון. לעומת זאת, ישנם מספר טיפים חשובים אשר יישומם והטמעתם בקרב המשקיע יכולה לסייע במידה רבה למקסם את הרווחים, כמו גם להימנע מקנייתו של חתול בשק.

סקר שוק

אף על פי כי כיום נהוג להתבונן על ההיצע הקיים בעיקר באמצעים דיגיטליים כאשר משקיעים מבקשים לרכוש נדל"ן, אין שני לכיתות רגליים במקום בו אתם מבקשים לרכוש את הנכס עצמו.

לכן, בטרם תשליכו את יהבכם לעבר השקעה ריקה מתוכן או במקום להסתמך על מתק שפתיים מאתרים וירטואליים – מומלץ במידה רבה לתור את האזור בו אתם מתכננים לרכוש את הנדל"ן.

הסיבה לכך היא החשיפה הרבה לאקלים ולאופי של הנכס שאתם מבקשים לקנות, כמו גם ההיתכנות שתתקלו בנכס שבכלל לא ידעתם שקיים למכירה, כאשר גדלה גם הסבירות שתהיה לכם עליו זכות ראשונים.

בחרו עם מי להשקיע

קיימות אפשרויות רבות למשקיע בנדל"ן, מהשקעה עצמאית שכרוכה ברכישת נכס על דעת עצמכם, מכניסה לשותפות עם מכר או חבר טוב, ועד למסירת מיטב כספיכם לידיה של חברת נדל"ן אשר תתמודד עם כלל העיסוק לבדה.

היתרונות והחסרונות ברורים למדי, הרי שככל שהינכם נדרשים לבצע פחות עליכם לשלם יותר, בעוד שבאמצעות שימוש בחברה חיצונית תוכלו להיעזר בידע וניסיון של מומחים.

עם זאת, חשוב להבין כי כל שותפות שכזו נגזרת מאופיו ונסיבות חייו האישיות של המשקיע, ולכן מצריכה בחינה נקודתית כמו גם בחירה נקודתית של שותפיכם (אם בכלל) להשקעה.

השקעתם במסגרת חברת נדל''ן – ודאו כי הכספים נמצאים בחשבון נאמנות

בנוסף לכך, אילו החלטתם להשקיע במסגרת גוף חיצוני, ודאו כי כספיכם מושקעים בידי חשבון נאמנות ולא בידי החברה עצמה. זאת מכיוון שבעודכם מוודאים זאת אתם מבטיחים שישנה הפרדה בין כספיכם כקונים לבין המוכר עצמו, כאשר לנוכח זאת המוכר אינו יכול לעשות בהם אף שימוש אישי לצרכיו.

בדיקת רקע לנכס

זאת ועוד, כי לעתים שומעים מעת לעת אודות רוכשים אשר ביצעו השקעת נדל"ן רק כדי לגלות שהנכס שהם רכשו מחזיק בצו הריסה, קיימים כנגדו חובות או עיצומים, או שפשוט סביבת המחייה שלו כרוכה בשיפוצים מסיבים או הפיכת כלל האזור לאתר בנייה.

אף על פי שייתכן ועדיין תרצו לקיים את העסקה אף על פי כל אלו, היוודעות מוקדמת אליהם יכולה ואמורה להפחית את מחיר הנכס או לכל הפחות להשפיע במידה מסוימת על רצונכם לבצע את הרכישה, כאשר האלטרנטיבה של לא לבצע אף בדיקה כלל – גרועה בהרבה.

בחרו ביזם שמשקיע מכיסו בעסקה

דרך טובה להבין בדיוק עד כמה היזם אשר משווק ומוכר לכם את ההשקעה באמת מאמין בטיבה, היא האם הוא מוכן לפתוח את כיסו האישי בכדי להשקיע בה. אילו היזם החליט להשקיע בה, יש בכך גורם מרגיע במידה מסוימת אשר מעיד כי לכם וליזם יש אינטרס משותף, כמו גם כי הצלחת ההשקעה – היא במידה רבה בבת עינו.

לסיכום – נדל''ן כאמצעי רווחי ונפוץ, אך בעל אותיות קטנות רבות

כפי שניתן להבחין מן הכתוב לעיל, השקעות נדל"ן יכולות במידה רבה לסייע לכל החפץ בכך להגדיל את הונו באופן צומח וקבוע, כמו גם כזה אשר נעזר בפלא ה- 8 בתבל, הלוא היא ריבית דריבית. לעומת זאת, ישנה חשיבות רבה לבחינה מדוקדקת ופרטנית של כלל ההשגות והפרטים אשר נלווים להשקעה שכזו, כאשר הסיבה לכך היא ריבוי פרויקטים, אשר חלקם הלא מבוטל עלול להכיל אותיות קטנות אודות ההשקעה אשר עלולות במידה רבה לשנות את דעתכם.

לפיכך, בטרם תמהרו להשליך את יהבכם אודות השקעה אשר אינה רלוונטית עבורכם כמו גם אשר תוציא את שכרכם בהפסדכם, מומלץ במידה רבה לבצע את כלל ההערכות המתבקשות בכדי להבטיח כי כלל ההליך מתבצע על הצד הטוב ביותר.

יש לכם עוד שאלות? צרו קשר ונשמח לסייע

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן