לפי כתבה שהתפרסמה באתר גלובס, נרשמה קפיצה של עשרות אחוזים בפרסום בענף הדיור מתחילת 2015. חברות נדל”ן תמיד משקיעות בפרסום הפרויקטים שהן מקדמות, אבל השנה חלו תהליכים ייחודיים אשר הביאו לקפיצה של עשרות אחוזים מתחילת השנה. הסיבה לכך היא ביטול תכנית מע”מ 0%, אשר הוריד את רוכשי הדירות מהגדר והוביל את חברות הנדל”ן להעלות את תקציבי הפרסום. אחת מחברות הנדל”ן שהשקיעו הכי הרבה בפרסום היא לא אחרת מחברת טריגו נדל”ן.

fhבסוף שנת 2014 בוטל מע”מ 0% שהיה יוזמה של תכניתו של יאיר לפיד, שר האוצר לשעבר. ביטול התכנית הביא להסתערות של רוכשי הדירות על חברות הנדל”ן. במקביל לכך הגבירו את מאמצי הפרסום. למעשה, דוח של יפעת בקרת פרסום במחצית הראשונה של שנת 2015 מצביע על כך שההוצאה הראלית עבור פרסום בחצי שנה זו הייתה כ-67 מיליון ש”ח, בהשוואה ל- 50 מיליון בשנה הקודמת בתקופה זו.

למעשה, מדובר בעלייה של 34%, אשר מעידה על צורך של חברות הנדל”ן לצאת למסעות פרסום ומצד שני, מעידה על יציאה מהקיפאון שיצר מע”מ 0%. על פי הדוח, החברה שהובילה את ההשקעה בפרסום במחצית הראשונה של 2015 היא חברת גינדי החזקות, לאחריה גינדי תל אביב, שיכון ובינוי וחברת אזורים. מי שסוגרת את החמישייה הפותחת של חברות הנדל”ן שהשקיעו הכי הרבה בפרסום היא חברת טריגו נדל”ן, שהשקיע לא פחות מ-2.6 מיליון ש”ח מתחילת 2015.

מתוך גלובוס - לחצו להגדלה

מתוך גלובוס – לחצו להגדלה