fbpx

כיצד הפסיכולוגיה מהווה חלק משמעותי מהחלטות נדל"ניות?

לא מעט מאתנו גדלו לצד המחשבה שהשקעות נדל"ן שמורות רק לאנשים אמידים. רק לאנשים שיש להם כמה מיליונים בצד ורק לאנשים שמגיעים מתחום העסקים. לימדו אותנו שאם יש סכום משמעותי נזיל, הכי נכון להשקיע אותו באפיק בטוח ומתון בבנק, ושכל צעד מעבר לכך מהווה ריזיקה מיותרת. מה עוד? לא רק שלימדו אותנו שכסף אינו גדל על העצים, אלא גם לימדו שאם מכוונים לתשואה גבוהה, נדרשים להגדיל בצורה ניכרת את ערך הסיכון של ההשקעה. עם זאת, עם כל הכבוד לחינוך, האדם הבוגר צריך לדעת להציף בעצמו מספר שאלות, ופה אתם מוזמנים לעצור להבין עד כמה הפסיכולוגיה משחקת תפקיד משמעותי בעולמם של המשקיעים.

לא מאפשרים לפחדים ולדעות קדומות להכתיב התנהלות פיננסית

אנחנו מבקשים להציג כאן נקודה חשובה. אנשים אמידים אינם בהכרח בעלי כסף עודף שהם מוכנים לסכן, אלא אנשים אמידים הם בעיקר אנשים שמתייחסים להשקעת נדל"ן באופן מציאותי ומושכל, והם אנשים שלא מאפשרים לפחדים ולדעות קדומות להכתיב את ההתנהלות הפיננסית. מהי אם כן הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי השקעה נבונה, וכיצד פסיכולוגיה מונעת מאנשים רבים להרוויח? ניגשנו לבחון!

מכוונים למחשבה יעילה

לא ניכנס כאן לפסיכולוגיה עמוקה, אם כי גם לכך יש מקום, אלא רק נסביר שכל מה שאנחנו עושים נובע מקו המחשבה שנמצא מתחת לפי השטח. מכאן שהמחשבות שלנו יכולות לקבע ובמקביל לרומם. מכאן שאם חושבים שגם לכם יש סיכוי לצמוח באמצעות שוק הנדל"ן, תנו למחשבה דרור ואנרגיה לפרוח, ואל תתנו לאנשים שהתרסקו בשל עסקה כושלת, או לאנשים שחוששים להיכנס לעולם הנדל"ן, להוציא לכם את הרוח מהמפרשים.

עם זאת, אין הכוונה שתלכו אחרי המחשבה באמונה עיוורת, אלא מנקודה זו יש להפעיל את קו ההיגיון. נדרש לערוך בדיקות, להציף שאלות ולמצוא את ההשקעה שהכי נכונה פרטנית עבורכם. הרעיון הוא לא להירתע ובו זמנית להפעיל שיקול דעת.

מקומו של פחד בתחום הנדל"ן

הפחד מניע לא מעט מהלכים ובאותה נשימה תוקע לא מעט מהלכים. אנשים חושבים על השקעה נדל"נית והרבה פעמים במקום להסתכל על ההזדמנות הגדולה, מתמקדים בסבירות להפסיד סכום משמעותי. במקביל, אנשים חושבים להשקיע בנדל"ן ובו זמנית מבינים שאם הם רוצים להצליח עליהם ללמוד את התחום, וזה אומר שעליהם להשקיע זמן רב, ללמוד מונחים זרים, להוציא כסף על קורסים וכדומה.

כל זאת בהחלט נשמע מאיים, אך יש לזכור שתמיד ישנה חלופה, ובמקרה הזה היא לחבור אל חברת נדל"ן שניתן לסמוך עליה, או שניתן להחליט שמדי חודש משקיעים בכל ערב שעת לימוד, כך שאט אט מתחילים להכיר את עולם הנדל"ן, ולו באמצעות שיעורים מקוונים. הנקודה היא שלא חסרות אפשרויות, ועל כן חשוב להבין שבמקרה זה הפחד אינו מגן, אלא רק פרמטר מעכב. הרבה פעמים הפחד גורם להישאר תקועים במקום ובכך מונע להשיג ניצחונות. בתחום הנדל"ן ובכל תחום אחר.

עולם פטריארכלי

עוד הנחה שגויה היא שעולם הנדל"ן הוא עולם של גברים. ובכן נכון שלגברים יש נציגות משמעותית, אך אין מאחורי כך שום סיבה הגיונית, ואף היה יותר הגיוני לצפות שיקרה בדיוק ההיפך. תחום הנדל"ן מאפשר הרבה חופש משחק מבחינת השקעה ושעות עבודה, כך שאישה שמבקשת לשלב בין פרנסה לגידול הילדים יכולה למצוא שדווקא עולם הנדל"ן מעניק לה מרחב נשימה, ובו זמנית מהווה אפיק הכנסה מכובד.

באמצעות השקעות נדל"ן מושכלות ניתן להכניס סכום יפה באופן פאסיבי, כך שיש הרבה יותר זמן לסידורים משלימים. עוד נציין שדווקא נשים נחשבות יותר זהירות והן אינן מתביישות לשאול שאלות, משמע דווקא נשים עשויות להימצא כמשקיעות יותר נבונות. לאור כל זאת גם נשים צריכות להבין שמדובר בתחום מניב, נגיש, בטוח ופתוח לכולם, כך שאם הן רק יעצרו לשאול את השאלות הנכונות ויפעלו ממקום שכלי ולא רגשי, הן עתידות לפרוח בתחום.

שמים את הפחד במקום הנכון

לסיכום נציין שזה רק הגיוני לחשוש מעסקאות נדל"ן, אך יש להבין שמדובר בחשש בריא שבשורה התחתונה אמור להוביל לעסקה יותר טובה. העובדות בשטח הן שנדל"ן הוא תחום כלכלי, כך שגם אם מדובר בתחום פחות מוכר (משמע בתחום יותר מרתיע), יש לתת מקום לפחד, אך באותה נשימה לשלב רציונל. ניתן ללמוד את התחום וניתן להיעזר באנשי מקצוע. הרעיון הוא להימנע מדעות קדומות ולא להתנהל מתוך פחד.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן