fbpx

קורונה והשקעות נדל"ן

השנה האחרונה שהייתה מלווה בסגרים וריחוק חברתי לימדה אותנו שעולם ההשקעות ותחום הנדל"ן בפרט, הרבה יותר יציב ממה שניתן היה לצפות. הקורונה הוכיחה שגם כשוירוס מכה בכל העולם וזורע הרס, תחום הנדל"ן אינו ממהר להתערער. זאת כיוון שהוא ניחן ביסודות מבוטנים היטב, ועל כן, מי שמיהר לשער שהקורונה תוביל לירידת מחירים משמעותית, מהר מאוד גילה שמדובר בטעות. אומנם בחלק מהמקרים כן חלה ירידת מחירים, אך באופן גורף עבודות נדל"ן המשיכו להתקדם.

השקעות נדל"ן 2021 - היכן הדברים עומדים?

בשנת 2021 נצפתה ירידה מזערית בהיקף עסקאות הנדל"ן אולם, רק לתקופה של כמה חודשים ומבלי לפגוע באופן משמעותי במחירים. כיצד ניתן להסביר זאת? מדובר בתחום שבו ירידת ערך אינה עניין של מצב רוח, ואף מסתבר שגם רעידת אדמה משאירה אותו די יציב. זאת, מהסיבה הפשוטה שאנשים תמיד יצטרכו בית להתגורר בו. אולי 4 קירות שנמצאים במיקום פחות יוקרתי ושמכילים שטח יותר קטן, אך דירות תמיד צריך ובמקביל תמיד יימצא מי שכן יכול להרשות לעצמו נדל"ן יוקרתי או קרקע להשקעה.

עקב אכילס של עולם הנדל"ן

התחום שנפגע אולי בצורה המשמעותית ביותר בעקבות הקורונה נוגע לדירות שייעודן השכרה קצרת טווח, ואף דירות שהיו אמורות להיות מושכרות כיחידות נופש. כמו כן, תחום העסקים מצביע על מגמה מעניינת נוספת. יותר ויותר עסקים החלו לבחון את האופציה של מתחמי עבודה משותפים, כך שהשנה פחות עסקים הראו עניין בהשכרת משרדים גדולים, והעדיפו מתחמי עבודה משותפים הממוקמים באזורים מרכזיים, לצד תחנות רכבת ותחבורה ציבורית. מדוע? בעיקר כיוון שמדובר בתנאי שכירות נוחים וגמישים יותר.

נדל"ן - תחום עם פרוטקציות

תחום הנדל"ן מוכיח שבעוד שתחומים רבים קרסו, תחום הנדל"ן המשיך לצמוח, הרבה בזכות החרגות אשר אפשרו לענף להמשיך ולעבוד כרגיל בזמן שרוב המשק היה משותק. אומנם כן נוצרו עיכובים, אך בסה"כ הענף המשיך להיות בתנופה. עם זאת, העובדה שהבנייה המשיכה לא שינתה לרגע את המצב הנוכחי: נכון להיום יש יותר ביקוש לדירות מאשר דירות פנויות בפועל, ואת מצב זה חברות נדל"ן מקצועיות יודעות לנצל.

התחזית האופטימית שמאחורי השקעות נדל"ן

אם נאסוף מספר עובדות מרכזיות לגבי מצב הנדל"ן לאחר שנת הקורונה, נמצא תחזית אופטימית למדי: מחירי הדירות חוזרים לעלות, הביקוש בהחלט קיים, מגוון פרויקטים חדשים ומבטיחים עומדים על הפרק ומס הרכישה עבור דירה שנייה ירד מ8% ל 5%. מכאן, מדובר בתקופה של הזדמנות כלכלית שמחכה שננצל אותה על הצד הטוב ביותר. עם זאת, יש לשים לב שההשקעה בעת משבר עשויה להיות מסוכנת, במיוחד אם קיים חסר ניסיון וידע. כיצד אם כן עוקפים את הקושי? אנו ממליצים לחבור לחברת נדל"ן מקצועית, מנוסה ויותר מכל אמינה – חברת נדל"ן שרואה ברווח של המשקיע אינטרס אישי.

בצל הקורונה - אלו השקעות נדל"ן הכי מפתות?

עתה לאחר שהתמונה התבהרה, רק נותר להבין אלו השקעות נדל"ן נכון לחפש. סקרנים? הכנו לכם רשימה שעשויה להוביל לתשואה נאה. אחד מהכיוונים היותר מעניינים הוא להשקיע בבנייני מגורים איכותיים המציעים דירות קטנות להשכרה. זאת, מתוך אמונה שעוד זמן מועט, יעלה הביקוש אחר דירות מרכזיות ומושקעות. עוד כיוון מעניין נוגע להשקעה במגרשים שעומדים למכירה, במיוחד מגרשים שבעליהם מבקשים למהר לממש נכסים. בנוסף, מגוון פרויקטים המיועדים להשבחה (תחת התחדשות עירונית) מהווים הבטחה, במיוחד אם בוחנים היטב את הנתונים ויודעים להיות סבלניים. שורה תחתונה? כיום יותר מתמיד קיימת הזדמנות עצומה למשקיעים גדולים וקטנים. "רק" צריך למצוא חברת נדל"ן אמינה ומבטיחה, ולפסוע עמה ביחד לעבר התשואה הרצויה.

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן