fbpx

שוק הנדל"ן והשקעות חכמות

השקעות נדל"ן חכמות

אנשים רבים מבינים שאם הם רוצים למנף סכום כספי שיש להם בצד, אין זה אידאלי להשקיע אותו במניות או באג"ח, אלא שוק הנדל"ן מהווה יעד מבטיח, במיוחד כיום כששוק הנדל"ן נמצא במגמת עלייה חדה – רבים מבקשים לרכוש דירות, גם אם מדובר בנכסים שנמצאים בפרברים וזמן רב אינם היו מבוקשים. את המצב החדש שמורגש היטב מאז אמצע יוני 2020 (מעט לאחר הסגר הראשון), ניתן להבין טוב יותר אם רק בוחנים את ביטול מס הרכישה, את חוסר המדיניות המובהקת בתחום, את הגירעון המדיני, את הריבית הנמוכה ובאופן כללי ישנה תחושה שהתחום פרוץ – זמן לנצל אינספור הזדמנויות. מכאן שאם גם אתם מגלים עניין בשוק הנדל"ן ומבקשים להבין אלו השקעות עשויות להתגלות כמניבות במיוחד, מוזמנים לעבור על המידע הבא.

שוק הנדל"ן - תמונת מצב עדכנית

מעבר על הנתונים מעלה שב2021 נרשמה עלייה חדה במחירי הדירות במגוון נרחב של ערים, כולל רמלה, ת"א, נתניה וכדומה, כלומר העלייה חלה הן במוקדי יוקרה והן במוקדים שנחשבים יחסית זולים. מצב זה הוביל רבים לחפש ההזדמנויות נדל"ן במגוון יעדים, מתוך הבנה שכל יעד מחזיק ביתרון יחסי משלו. בין אם מדובר במחיר, מיקום, אוכלוסייה, או תכנון עירוני עתידי.

הסבת משרדים לדירות מגורים

כבר תקופה ארוכה שהביקוש עבור דירות למגורים הרבה יותר גבוה מההיצע, ואת הפער הזה מבקשים למנף במגוון דרכים יצירתיות. אחת מהדרכים החדשות (שטרם ניתן להכריע האם היא כלכלית כפי שמבטיחות התחזיות), היא לקחת משרדים שממוקמים במרכזי ערים מבוקשות, ולהסב אותן לדירות קטנות עבור מגורים.

מינהל התכנון נתן אור ירוק וכבר נרשמה התעניינות ערה. המחירים צפויים להיות נמוכים (מדובר במשרדים שבעקבות המעבר לעבודה מהבית פתאום אינם מבוקשים), ובמקביל מדובר במיקומים מרכזיים. מכאן שאם נוסיף למשוואה את העובדה שהביקוש מאוד גדול, ניתן להבין מדוע מדובר בהשקעת נדל"ן שנחשבת מבטיחה. על מנת למנף זאת יש להבטיח שהבניין יכלול מתחמי עבודה משותפים, חדרי כושר, מכולת, מכבסה ומגוון שירותים נחוצים, אם כי יש לקחת בחשבון שהפרויקט אינו פונה למשפחות, אלא בעיקר לדיירים ללא ילדים (אין באזור מוסדות לימוד).

השקעת נדלן - רכישת נכס לטובת שכירות

יש להבין שנכון להיום אנחנו נמצאים ב"שוק של מוכרים", כלומר יש יותר ביקוש מאשר היצע. מכאן שהכול תלוי מאיזו זווית מסתכלים על ההשקעה, כלומר בתחום הנדל"ן מאוד משנה באיזה צד של המטבע עומדים. כלומר תלוי אם מבקשים לרכוש נכס ולמכור אותו ברווח משמעותי, כך שרק צריך למצוא הזדמנות טובה ולמנף אותה בחוכמה. במקרה זה הקושי העיקרי הוא לחכות לרוכש הנכון, אך כיוון שהביקוש יותר גבוה מההיצע, ההזדמנות תופיע. מצד שני, כיום לא מעט אנשים אינם יכולים לרכוש דירה עבור מגורים, פשוט כי המחירים מאוד הגבוהים. מכאן שנולד מהלך נוסף – רכישת דירות עבור השכרה. הרעיון הוא לרכוש דירות באזורים מבוקשים ולהשכיר אותן במחיר אידאלי.

השקעה בקרקע חקלאית

מי שבוחן השקעות נדל"ן, ובו זמנית מוכן להיות סבלני, עשוי לגלות שהשקעה בקרקע חקלאית מהווה אופציה מבטיחה ביותר. מדובר בהשקעה שעשויה להוביל לרווח של מאות אחוזים, אם כי כדי ללכת על בטוח, יש לוודא שהקרקע כבר נמצאת בייעוד מתאים ושלמועצה המקומית יש אינטרס פנימי לקדם את התוכנית. אם רק בוחנים טוב את התמונה מכל הכיוונים וערים לסך הנתונים, בהחלט ניתן לעשות אקזיט רווחי ביותר. לסיכום נציין שנכון להיום יש שפע של הזדמנויות נדל"ן מעניינות. כל עוד מקבלים החלטה מושכלת ונתמכים בגוף מקצועי, זוכים לגלגל לחשבון הבנק רווח מדהים.

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן