במסגרת תכנית 2020 של עיריית הוד השרון, הוחלט לתכנן את הוד השרון של בשנים הבאות במגוון תחומים, אחד הנושאים העיקריים שעמדו על הפרק הוא נושא התעסוקה בעיר. הכוונה היא למשוך מעסיקים רבים לתחומי העיר, דבר שיוביל לפיתוח וחיזוק המסחר, התעסוקה, התרבות והבילויים.

בנוסף, ניתנו דגשים לשיפור החזות האטרקטיבית של העיר, בהצעות התחדשות הרחובות במדיניות אחידה. אנשי חברת טריגו נדל”ן, שמשווקת מגרשים למכירה בהוד השרון כבר שנים רבות ועכשיו במסגרת פרויקט מתחם השרון, סבורים כי הפיתוח האזורי ישפר גם את המצב הכלכלי-חברתי ויוביל ליצירת משרות עבודה. עיריית הוד השרון ביצעה פעולות רבות בתחום התעסוקה והמסחר בעיר. בנוסף, תוכננו פרויקטים רבים לצמיחת העיר בתחום זה, אלו הם הצעדים הבולטים שמבצעת העירייה:

הקמת אזורי תעסוקה נוספים – יצירת מקומות תעסוקה בסמוך לדרכי התחבורה מרכזיים בסביבת העיר, בכדי למנוע עומסי תנועה.

התחדשות עירונית (פינוי בינוי) באזור התעשייה בהוד השרון – תוביל לניצול יעיל יותר של הקרקע, כך שיתווספו שטחי מסחר ותעסוקה עבור התושבים.

בנייה ושדרוג של הטיילת בכניסה הדרומית לעיר.

הנהגת מדיניות ליצירת מקורות עבודה נוספים ברחבי העיר.

קידום אזורי התעסוקה בעיר, שדרוג התשתיות ושיפור איכות החיים.

שדרוג התעסוקה והמסחר ברחבי העיר מוביל גם לעליית נכסי הנדל”ן בהוד השרון. מתחם השרון, מגרש קרקעות אטרקטיביות בתחומי הוד השרון, מסמל את התקדמותה של העיר. מתחם השרון, שמשווק על ידי טריגו נדל”ן, נחשב למבוקש ע”י דיירים ויזמים רבים, אשר מבינים את משמעות הסביבה המתפתחת של הוד השרון, ואת עליית הנכסים המגמתית.