תל אביב ידועה בתור העיר הכי מדוברת ואטרקטיבית בישראל מפני שהיא מאפשרת חיי פנאי, תרבות, בילויי וכמובן חוף ים צמוד. עם זאת, מחירי הדיור בתל אביב נמצאים במגמת עלייה מפני שההיצע בה נמוך והביקוש מאוד גבוה. בדיוק לשם כך הוחלט כבר לפני שנים רבות בעיריית תל אביב לפתח את העיר ולהקים שכונות ורובעים חדשים. אחת מהתכניות הללו היא תכנית 3700 אשר מתייחסת אל הרובע העירוני החדש בתל אביב, הלוא הוא הצפון החדש.

הצפון החדש – רובע עירוני תל אביב ואטרקטיבי

תוכנית 3700 אושרה לא מזמן על ידי הוועדה המחוזית שקבעה כי היתרי הבנייה יחולקו כבר החל משנת 2018. כלומר הבניה של הצפון החדש של תל אביב תחל בשנים הקרובות. הרובע העירוני החדש ממוקם היכן שכיום יש בעיקר חולות ויהווה את הצפון החדש של העיר. הרובע יתחבר אל רחוב הירקון ורחוב אבן גבירול וממוקם בשטח שעל קו התפר שבין תל אביב לרמת השרון ובצמוד לנתיבי איילון.

המתחם משתרע על פני שטח של כ-2000 דונם, שם יקום רובע חדש שכולל מוסדות ציבור, מגדלי מגורים, פארק, מרכזים מסחריים, מתחמי מלונאות ושדרות רחבות המובילות לים. התכנית כוללת 50 אלף מ”ר לייעוד מלונאי, 150 אלף מ”ר לתעסוקה ו-70 מ”ר למסחר. הפארק החופי יעמוד על כ- 500 דונם וכן יתווספו אליו רצועות חול ושטחים ציבוריים.

כיצד משקיעים?

חברת טריגו נדל”ן מאפשרת לכם להשקיע בתכנית 3700 ת”א על ידי השקעה ורכישה של קרקע בצפון ת”א. למעשה, המחיר עבור הקרקעות ברובע החדש עולה מיום ליום ובמיוחד בסמוך אל הנפקת היתרי הבנייה. על כן, השקעה בתכנית 3700 תל אביב צפויה להיות השקעה משתלמת במיוחד, אשר תסב תשואה גבוהה למשקיעים בה.

חברת טריגו נדלן מציינת שבשנים הקרובות עלות קרקע בצפון ת”א צפויה לזנק בצורה משמעותית בעקבות התקדמות התוכניות במתחם, והפשרה למגורים, מלונאות, שטחי מסחר וכו’. הרובע החדש יציע  12,000 יח”ד, כאשר כל דירה בשטח של 120 מ”ר לדירה בממוצע, שטחי מסחר ותעסוקה, פארק חופי, מוסדות חינוך וציבור ושטחי מלונאות.

הרובע החדש יגדיר מחדש את אופייה של העיר תל אביב, ירחיב את גבולותיה ובעיקר – יעניק יותר הזדמנויות למי שרוצה להיות חלק ממנה.