לאחר כמעט יותר מעשור של דיונים וסבכים בירוקרטים, קיבלה תכנית המתאר 3700 תוקף מעשי והיא בדרך אל הקמת שכונה חדשה בהיקף של 12 אלף יחידות על קו החוף הצפוני של תל אביב. התכנית ממוקמת באחד האזורים האטרקטיביים המבוקשים ביותר בישראל וצפויה ליצור רווח גדול למשקיעים בה.

תכנית 3700 היא תכנית להקמת רובע חדש במערב העיר במתחם שבין שדה דוב ועד לגבול הרצליה. תכנית המתאר 3700 מחלקת שטח שנמצא בצפון מערב ת”א המשתרע על פני 1900 דונם ל-5 מתחמי תכנון. כמו כן, התכנית קובעת את עקרונות הפיצול על מנת לבחון כמה שווה כל יחידה ולאן כל חלקה עוברת. בנוסף, המתחמים יחולקו בהתאם לייעוד התכנית בכללותה, אשר מכילה מתחמי מגורים, תעסוקה, תיירות ומסחר.

מה כוללת התכנית?

התכנית צפויה להפוך את מתחם 3700 לשכונה חדשה ואטרקטיבית בצפון ת”א. התכנית כוללת מגוון רחב של תחומי חיים כמו מוסדות ציבור, מגדלי מגורים, פארק, מרכזים מסחריים, מתחמי מלונאות ושדרות רחבות המובילות לים המתחברות עם הרחובות המרכזיים של תל אביב. למעשה, התכנית כוללת 50 אלף מ”ר לייעוד מלונאי, 150 אלף מ”ר לתעסוקה ו-70 מ”ר למסחר. הפארק החופי יעמוד על כ- 500 דונם וכן יתווספו אליו רצועות חול ושטחים ציבוריים.

איך משקיעים בתכנית?

תכנית 3700 ת”א נחשבת לתכנית פופולארית ומבוקשת מאוד על ידי משקיעי נדל”ן שמעוניינים להשקיע רק כמה מאות אלפי שקלים ולהרוויח תשואה גבוהה מאוד בעתיד ולנוכח הפוטנציאל הטמון בשכונה חדשה בצפון תל אביב. למעשה, ההשקעה במסגרת הזמן הנוכחית היא רכישה של קרקע בצפון תל אביב שהיא חלק משטחי התכנית.

חברת טריגו נדל”ן משווקת את התכנית “טריגו על הים” שבמסגרתה מוצעת קרקעות למכירה במתחם תכנית 3700. רכישה של קרקע בצפון תל אביב באזור המבוקש יכולה להיות מאוד משתלמת, ומהווה זכות לדירה במתחם יחידות דיור שירכיבו את הרובע העירוני החדש של צפון תל אביב.

למה משתלם להשקיע בתכנית?

את התכנית יזמה עיריית תל אביב-יפו והיא כוללת כ- 12,000 יח”ד כאשר כל דירה בשטח של 120 מ”ר לדירה בממוצע. המחיר המוצע במסגרת פרויקט טריגו על הים של קבוצת טריגו נדל”ן, מאפשר למגוון משקיעי נדל”ן לקחת חלק בעתיד החדש של העיר תל אביב.

לעומת רכישה של דירה במרכז תל אביב שיכולה להיות מנת חלקם של העשירים ביותר, השווי של זכות לדירה במסגרת פרויקט טריגו על הים, הוא רק כמה מאות אלפי שקלים והתשואה הצפויה להתקבל מהשקעה זו גבוהה מאוד.