fbpx

5 טעויות נפוצות בתחום הנדל"ן – לקרוא ולהתרחק!

אט אט משתרשת ההבנה שתחום הנדל"ן הינו האפיק הרווחי ביותר עבור השגת התשואה גבוהה ובטוחה. יחד עם זאת, אנשים רבים לא מצליחים לנצל כראוי את פלטפורמה זו. איגדנו עבורכם את חמשת הטעויות היותר נפוצות – קראו והשכילו

1. ביצוע עסקת נדל"ן ללא ליווי מקצועי

רבים אומרים לעצמם: "יש לי סכום כסף גדול בצד, מוטיבציה, זמן וקשרים – אמצא לעצמי הזדמנות נדל"נית שווה".

מוטב לקרר את ההתלהבות ולהבין שהאופציה הכדאית ביותר היא לחבור לגוף מקצועי הבקיא בתחום ושמלווה בכל שלב ושלב. כיוון שבתחום כמו נדל"ן, למשל, אין זה מספיק למצוא בעלי דירה המעוניינים למכור במחיר מציאה ולדעת מהם כי בחודשים הקרובים עתידה לקום בסמוך תחנת רכבת.

על מנת לבצע עסקה מניבה וכדאית, יש לבצע בדיקת עומק מקיפה ופה, ניסיון מקצועי מהווה יתרון משמעותי. אדם הבקיא בתחום יודע שבין היתר יש לבצע השוואת מחירים, לבחון דו"ח שמאי, תוכניות עירייה, לערוך בדיקת נאותות ועוד ועוד. מדובר ברשימה ארוכה של בדיקות חשובות, כאלו שבין היתר מצריכות ניסיון והיכרות עם מגוון אנשי מקצוע משלימים.

2. סומכים על חברת השקעות בעיניים עצומות

אין ספק שחבירה לחברת השקעות נדל"ן מגדילה בצורה ניכרת את הסיכויים לרכוש עסקה מוצלחת. עם זאת, גם אם קיבלתם המלצות חיוביות אודות חברה זו או אחרת, וגם אם שיחת ההיכרות מול החברה השאירה בכם רושם נכון, אין זה חכם לומר "אמן" לכל אחת מהצעות החברה ללא בדיקה מקיפה. יש להקשות ולהציף שאלות. כך למשל יש לבדוק האם התשואה הריאלית לוקחת בחשבון מגוון הוצאות, האם קיים ביקוש, באיזה שלב האישורים המדוברים נמצאים וכדומה.

3. צרות של עשירים - קן דגירה קטן מדי

לא מעט אנשים מחזיקים בצד סכומי כסף משמעותיים. כך, הם יכולים בקלות לבצע השקעה בקרקעות מגוונות. עם זאת, רבים מאותם אנשים אמידים מחפשים השקעות גדולות שיהלמו את מצבם הכלכלי, במקום לפזר את סך הסכום במגוון השקעות קטנות. מדוע זו טעות? כיוון שאם אותה השקעה כושלת, כל הסכום יד לטמיון.

4. משקיעים בנדל"ן יותר ממה שיכולים

לא פעם קורה שאנשים מחפשים השקעה בקרקע שנראית מבטיחה. וכשהם מוצאים כזו, הם מגלים שהיא מצריכה להשקיע כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים נוספים שלא היו מתוכננים, והם עדיין בוחרים לבצע את הרכישה. לרוב מדובר בטעות. כשאותם אלפי שקלים לא מתוכננים מובילים ללקיחת הלוואה לא מחושבת, למינוס, או לייסורי מצפון ולילות לבנים, הרי שאין מדובר בצעד נבון, אלא בלקיחת סיכון מיותר – עם מעט סובלנות, תימצא ההשקעה האידאלית.

5. לא מתייחסים לשוק הנדל"ן המקומי

לא מעט בעלי עניין עשויים לשכנע אתכם לסגור עסקה על סמך הצלחה שהם חוו ביעד אחר. מכאן חשוב לומר שאין לבחון הצלחה שאינה נשענת על אותם פרמטרים, ואף נחדד כי בתחום ההשקעות קיימים מגוון שווקי נדל"ן – שווקי נדל"ן המשתנים בהתאם למיקום, לזמן ולמגמה הנקודתית.

שורה תחתונה? תלמדו מטעויות של אחרים. השקעה בנדל"ן עשויה להתגלות כיציבה ומניבה, אך מצריכה ליישר קו מול מספר חוקים שכדאי ליישם טרם סגירת העסקה. לא יוצאים לדרך לפני שעושים בדק בית ושיעורי בית מקיפים.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן