fbpx

6 הערים עם הרווח הטוב ביותר

על אף הופעת נגיף קורונה, ויש היאמרו בזכותו, השקעות נדל"ן עדיין הינו תחום משגשג. אנשים השכילו להבין כי במידה והינם מחפשים רווח נאה, וקרקע יציבה, טרם קם מתחרה ראוי לנישת השקעות הנדל"ן. עם זאת, כמו תמיד, צריך לדעת היכן כדאי לבצע את השקעת הנדל"ן. שכן, ישנן ערים בהן ההשקעה ידועה כעדיפה ובטוחה, ומנגד ערים שבהן ההשקעה ידועה כיותר מסוכנת.

מכאן, שאם גם אתם מבקשים להפנות כמה מאות אלפי שקלים לטובת השקעה נדל"נית מבטיחה, עליכם לדעת אלו ערים נחשבות הכי חמות. סקרנים? יש לכם סיבה טובה!

החקיקה שהשפיעה על השקעות הנדל"ן

רגע לפני שנעבור לשישיית הערים הפותחת, נעצור להסביר עובדה חשובה. ביולי 2020 קרה דבר שרבים מתחום עולם ההשקעות חיכו לו רבות: צניחת מס הרכישה עבור דירה שניה (אותו מס שמאז שנת 2015 עמד על 8%). מעתה (ועד הודעה חדשה), מס הרכישה עבור דירה שנייה עומד על 5%. מכאן, שלא ניתן להאשים את הקורונה בהכול, אלא אפילו ניתן לזקוף לזכותה נקודה זו. ללא אותה תוכנית כלכלית שהובלה בעקבות הקורונה, תחום הנדל"ן לא היה חוזר להרוויח בגדול. צעד זה שביקש להחזיר את המשקיעים לשוק אכן עשה עבודה טובה, כך שעתה רק נותר להבין היכן נכון להשקיע ברכישת דירה שנייה.

בת ים

כאשר ת"א מתמלאת עד אפס מקום בבנייה חדשה והמחירים בה גבוהים להפליא, רק מתבקש להרוויח מהעיר הסמוכה שגם כן מציעה נוף ישיר לים. בעיר לא חסרים בתים צמודי קרקע הסמוכים לעיר הגדולה ת"א ובו זמנית לתחבורה הציבורית, ולמשוואה הזו מוטב להיצמד. כמו כן, יש לשים לה לתכניות הנוגעות להתחדשות עירונית ולכוונה להקים בעיר תחנת מטרו.

השקעה בקריית מוצקין

העיר היושבת במחוז חיפה מציעה שפע של אפשרויות נדל"ניות. אחת מהן מתמקדת בשכונת מוצקין הוותיקה. שכונה זו מציעה בתים צמודי קרקע, היא צמודה לתחנת הרכבת, מציעה מוקדי מסחר וכוללת ריאות ירוקות. ראוי לציין שרוב הבנייה בשכונה ישנה, כך ש"הזהב הגדול" טמון באותן דירות העתידות להשתתף בתכנית פינוי בינוי.

השקעה בחיפה

חיפה, הלא היא בירת הצפון, כוללת מגוון שכונות המציגות בעיה לצד פתרון מפתה ביותר. מצד אחד מגוון בתים צמודי קרקע נמצאים על הים – מקום חלומי ויוקרתי. מצד שני, אותם בתים לרוב מצויים במצב מוזנח והם סמוכים לבתי זיקוק. איפה התקווה הכלכלית? לא חסרות הבטחות שבתי הזיקוק יפונו. אם זה יקרה ותוכנית התחדשות עירונית תיכנס למשוואה, בהחלט ניתן לצפות לרווח פוטנציאלי אדיר.

השקעה בבאר שבע

מבירת הצפון נעבור לבירת הנגב והדרום. באר שבע ומאז ומתמיד ידעה להציע עסקאות נדל"ניות מפתות. אומנם מדובר בדירות קטנות ולא מטופחות, אך גם מדובר בדירות הסמוכות לאוניברסיטת בן גוריון, כך שביקוש לא חסר. מבקשים למנף זאת? התמקדו בקרבה לאוניברסיטה.

השקעה בתל אביב

ת"א תמיד הייתה וכנראה שתמיד תהווה פוטנציאל אדיר עבור שלל השקעות נדל"ן. עם זאת, כן חשוב לבחון מה והיכן. כך למשל פעם השקעה בשכונת נווה עופר הייתה נחשבת כהשקעה תמוהה, אך כיום היא מאוד מזמינה. מדובר בשכונה מוזנחת שלאחרונה מושכת קליטה של משפחות צעירות ממעמד טוב. כמו כן, מתעניין שיעבור על התכניות, יגלה שאבו כביר עתיד להתפנות וקיימות תוכניות פינוי בינוי שעומדות על הפרק. מה עוד? עומד לקום שביל אופניים משמעותי ועוד, כך שבהחלט מדובר בהזדמנות חמה.

השקעה בקריית שמונה

אם נתמקד בשכונת הירדן, הנמצאת בסמיכות למגוון כבישים ראשיים, נמצא שכונה המציעה שלל בתים צמודי קרקע עטופים בנופים ירוקים של הרים עוצמתיים, לצד קירבה מידית לשלל מוקדי טיול נחשבים. מכאן שמדובר בשכונה עירונית המציעה אווירה כפרית בלבה של עיר הומה. עם זאת, המינוס העיקרי הוא שאין מדובר בעיר הסמוכה למרכז.

השקעות נדל"ן - עושים סדר!

העיקר הוא להתמקד בדירות המציעות מחירים נמוכים, יחסית לעיר שבה מתמקדים, כאשר מובן שגם חשוב להכניס למשוואה את הביקוש המקומי. כמו כן, כאשר עומדים בפני השקעות נדל"ן יש לשים לב לא להתפתות לרכוש דירה מאד זולה אך שקשה למצוא לה דורש. מדוע? מצב בו דירה נותרת ריקה משוכרים למשך מספר חודשים, בן רגע לוקחת את אותו פוטנציאל מרשים של רווח ופשוט מוחקת אותו. הרעיון הוא למצוא שילוב מנצח: דירה המציעה מחיר נמוך בסביבה שבה הביקוש נחשב גבוה, כאשר תמיד יש לבחון תכניות צמיחה עתידיות.

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן