fbpx

8 טיפים להשקעה בקרקע

כיום, רבים מבינים כי הכסף הגדול מצוי בהשקעה בקרקעות, ואכן לכך סיבה טובה. עם זאת, כדי להרוויח מהשקעה בקרקע צריך לקבל החלטה מושכלת, וכיוון שרוב האנשים שפונים לאפיק זה מגיעים עם כסף אך פחות עם ידע בתחום, אספנו עבורכם 8 טיפים שיסייעו לכם לחוש יותר בטוחים. מכאן שהשלב הראשון הוא בהחלט לקבל החלטה שבודקים את ההזדמנות, אך הצעד השני הוא לעצור ולבצע מספר בדיקות. מוכנים? יוצאים לדרך!

8 טיפים להשקעה בקרקע

1. ליווי מקצועי לצד אמינות מלאה

השלב הכי חשוב, הוא לחבור לחברת נדל"ן שניתן לסמוך עליה. פעם אחת מבחינת אמינות ופעם שנייה מבחינת מקצועיות. לשם כך חשוב ביותר לבחון רזומה, ניסיון וכמובן שחשוב לבחון פרויקטים קודמים.

2. לקראת השקעה בקרקע חפשו אינטרס משותף

אם מבקשים לוודא שנמצאים בידיים טובות, בידיים שחושבות על האינטרס הכלכלי שלכם הלקוח, מוטב לפנות אל חברת נדל"ן המחזיקה באינטרס משותף. כך למשל אם החברה שאליה פונים היא זו שרוכשת את הקרקע ומוכרת יחידות, הרי שניתן להיות בטוחים שאינטרס משותף בהחלט קיים. הרעיון הוא לא לפנות לחברת השקעות שהיא "רק" מתווכת, כי אז הסיכוי שהיא תבקש להרוויח את המרב מבלי להפנות מאמצים להשבחת הקרקע די גבוה.

3. הקפידו על שלב החתימה

עוד שלב חשוב, הוא לוודא מה קורה בשלב החתימה מול חברת הנדל"ן. פה נחפש את ההתנהלות הבאה: חברת הנדל"ן המבקשת להחתים את המשקיע בקרקע על הסכם שיתוף. מדוע? הסדר מעין זה, סוגר מראש כל מה שנוגע ליחסים בין שני הצדדים, והאינטרסים שלכם מוגנים.

4. משקיעים בקרקע? מעט עבודת בלשות!

גם אם הכול נשמע מבטיח, תמיד מוטב להשקיע זמן בעבודת בלשות. הרעיון הוא למצוא משקיע או שניים שכבר שיתפו פעולה עם החברה, וכך לשמוע ממקור ראשון כיצד לדעתם התרחשה סך ההתנהלות. כמו כן, יש לבחון מיהם האנשים שעומדים מאחורי החברה, כולל מהו תחום המומחיות של כל אחד.

5. בודקים תכניות מתאר

תמיד, אבל תמיד יש לבחון באופן עצמאי מהו הסיפור של הקרקע המדוברת. כיצד? בוחנים את סך תכניות המתאר: הארצית, המחוזית והמקומית. באופן כללי יש להבין שקרקע חקלאית הנמצאת בתהליך הפשרה מציעה סיכוי די טוב לממש רווח מהותי. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך מעט ארוך.

6. בוחנים את מיקום הקרקע

למיקום של הקרקע יש חשיבות יתרה. כך למשל באזור השפלה מתחיל להיווצר מחסור בקרקעות ייעודיות לבנייה, ועל כן באזור זה הסבירות שהקרקע שעומדת על הפרק אכן תופשר, יותר גבוה מאשר הסיכוי של קרקע שמצויה באזור פחות מבוקש.

7. השקעה בקרקע - סעיפים שלא חשבתם להכניס למשוואה

יש להבין שתחום הפשרת קרקעות די סבוך עבור מי שאינו בקיא בתחום, ועל כן נסביר שבין היתר ראוי לבחון האם מדובר בקרקע הנמצאת בבעלות פרטית, או לחלופין בקרקע השייכת למנהל. מה המשמעות? ובכן, אם הקרקע שייכת למנהל, הכרחי לבחון את חוזה החכירה. הרעיון הוא לוודא שבעת הפשרה, מקבלים קרקע חלופית בעלת שווי זהה, בתמורה לקרקע שחזרה לידי המדינה.

8. התאמה בין מטרה להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להוביל לרווחים גבוהים בתוך פרק זמן יחסית קצר ויכולה להוביל לרווחים הרבה יותר גבוהים בעוד מספר שנים טובות. מכאן, חשוב להבין האם ההשקעה נועדה לטובת הילדים שעדיין קטנים, או לחלופין נועדה לשמש אתכם (הציפייה היא לראות רווחים בתוך פרק זמן יחסית קצר). בהתאם לתשובה זו, מבינים האם נכון להשקיע בקרקע הנמצאת בתהליך הפשרה יותר או פחות מתקדם. כמו כן, נציין שההמלצה היא שאם נהנים ממצב כספי נזיל, הרי שאז רצוי להשקיע בעסקה ארוכת טווח.

בהצלחה !

מאמרים נוספים

השאירו פרטים:

אתר זה משתמש בעוגיות

דילוג לתוכן